Varauslista

Alla olevassa listassa on autolla saavutettavia laskenta-alueita. Varatut alueet on alleviivattu ja niiden perässä on varaajan nimi. Kaikki alleviivaamattomat alueet ovat vapaata riistaa! Varaukset Kim Kuntzelle kim.kuntze(ät)gmail.com.

 

Uusikaupunki (varattu 20/24)

Pyhämaa, Pitkäluoto N (Ihamo ym.) – Olli Tenovuo

Pyhämaa, Pitkäluoto W (Pamprinniemi ym.) – Olli Tenovuo

Pyhämaa, Pitkäluoto–Ketteli E – Olli Tenovuo

Pyhämaa E – Rauno Laine

Kammela – Olli Tenovuo

Edväinen – Olli Tenovuo

Kukainen–Liesluoto – Olli Tenovuo

Iso–Kaskinen

Korsaari – Pekka Alho

Lepäinen – Pekka Alho

Iso-Pirkholma–Tammio

Kamminkari–Heinäinen – Rauno Laine

Raulio – Rauno Laine

Elkkyinen

Haukharja ym.

Oksalanpää–Vohdensaari

Hiunaukko – Pekka Alho

Hanko ja pengertie – Pekka Alho

Pietola–Sorvakko–Ykskoivu – Pekka Alho

Lautvesi – Pekka Alho

Pitkäluoto W–Varanpää W – Pekka Alho

Ruskiavuorenaukko – Pekka Alho

Tirkkala – Juhani Salmi

Kutkumaa ym. – Juhani Salmi

 

Kustavi (varattu 23/23)

Kunnaraistenaukko – Paavo Harri, Vesa Virtanen

Rahi, Kuivaluoto – Paavo Harri, Vesa Virtanen

Rahinkorpi, Järviluodon silta – Paavo Harri, Vesa Virtanen

Kivimaa, Siikarauma – Paavo Harri, Vesa Virtanen

Kevo, Lankholmanrauma – Timo Kurki

Kevo, Kevonrauma – Timo Kurki

Kaurissalo, Selviikinlahti – Timo Kurki

Kaurissalo, Kiparluoto–Klupinniemi – Timo Kurki

Pleikilä, Pohjolanniemi–Susiluoto – Paavo Harri, Vesa Virtanen

Pleikilä, Kekoniittu – Paavo Harri, Vesa Virtanen

Kivimaa, Ströömi (lossi) – Jarmo Lahtinen

Pohjois-Vartsala, Salmenkari – Jarmo Lahtinen

Anavainen, kylänranta – Jarmo Lahtinen

Anavainen, Saukonvuori – Jarmo Lahtinen

Pohjois-Vartsala, Finholmi–Kaalviikinpuhti–Falliniemi – Asko Suoranta

Vartsala, Vuosnainen–Pieskeri – Asko Suoranta

Koelsuu, Viliskerin alue – Paavo Harri, Vesa Virtanen

Etelä-Vartsala, Kaalviikki – Asko Suoranta

Viherlahti, Grönvikinranta – Asko Suoranta

Parattula, Parattulanranta – Paavo Harri, Vesa Virtanen

Laupunen, Heponiemen lauttaranta – Paavo Harri, Vesa Virtanen

Laupunen, Kalajäädyttämö – Asko Suoranta

Laupunen, Marjamäki – Asko Suoranta

 

Taivassalo (varattu 3/3)

Kahiluoto S – Ismo Kärpijoki

Hakkenpää – Ismo Kärpijoki

Tuomarainen – Ismo Kärpijoki

 

Naantali (varattu 11/13)

Naantali manner – Markus Rantala

Luonnonmaa – Ismo Hyvärinen

Rymättylä, Pornainen – Risto Saranto

Rymättylä, Röölä – Risto Saranto

Rymättylä, Aasla – Mikko Oivukka, Petri Vainio

Rymättylä, Kaastla – Risto Saranto

Merimasku, Askaistenniemi – Risto Saranto

Merimasku, Kukolainen – Risto Saranto

Merimasku, Rauduinen – Risto Saranto

Palva–Velkuanmaa – Markus Rantala

Rymättylä yhteysalus – Jenni Lindstedt, Mikko Oivukka

Velkua yhteysalus

 

Turku (varattu 4/6)

Ruissalo N – Jouko Lehtonen

Satama–Airisto (laivalaskenta) – Ahvenenmaan talvilintulaskijat

Eerikvalla–Niemenkulma

Kakskerta S

Föri – Jyrki Normaja

Kupittaanpuisto – Jyrki Normaja

 

Parainen (varattu 16/27)

Kirjalansaari W

Kirjalansaari N–NE

Lielahdensaari N

Lielahdensaari E

Lemlahdensaari E – Martin Helin

Lemlahdensaari SE – Martin Helin

Kyrkfjärden – Rainer Grönholm

Norrbystrand–Bläsnäs – Martin Helin

Låskarnäs ym.

Bodnäs ym.

Tennäs–Malmudden – Jussi Laaksonlaita

Sydmo SW – Martin Helin

Skärmola–Ybbersnäs–Petteby–Simonby

Stormalö – Kim Kuntze, Petri Vainio

Lillmalö: Storudden–Korsfjärden (lauttamatka) – Kim Kuntze, Petri Vainio

Lilltervo – Jussi Laaksonlaita

Våno – Rainer Grönholm

Granvik – Jussi Laaksonlaita

Haradsholm ym. – Jussi Laaksonlaita

Mielisholm – Rainer Grönholm

Attu NE – Rainer Grönholm

Attu SE

Attu NW – Rainer Grönholm

Attu SW

Jermo

Sorpo

Heisala – Tapio Koskela

 

Nauvo (varattu 13/20)

Haverö

Österviken–Lillviken

Käldinge–Ön–Sandö – Veijo Vänskä

Dalkarby–Piparby–Sommarö – Veijo Vänskä

Kirjais sundet – Tomi Kaijanen

Kirjais S – Tomi Kaijanen

Kirjais NW–N – Tomi Kaijanen

Hangslax fjärden–Ramsdals fjärden–Vikom – Kim Kuntze, Petri Vainio

Käldö–Ransö–Vallmö N

Biskopsjö–Ernholm – Kim Kuntze, Petri Vainio

Taslot – Esko Gustafsson, Asko Suoranta

Mielis­–Sexnappa – Esko Gustafsson, Asko Suoranta

Sydänperä–Vinappa ym. – Esko Gustafsson, Asko Suoranta

Pärnäs–Fagerholm (m/s Eivor)

Fagerholm–Nötö (m/s Eivor)

Berghamn + ymp. (m/s Eivor)

Krov–Kvivlax – Esko Gustafsson, Asko Suoranta

Mattnäs–Korsnäs – Esko Gustafsson, Asko Suoranta

Grännäs – Kim Kuntze, Petri Vainio

Högsar

 

Korppoo (varattu 5/17)

Itäreuna kuuluu Nauvon Pärnäs-Fagerholm-venereittiin

Korpoström–Näset

Gyltö

Lempersö sund–Bonäs

Strömnäs–Kopois

Näset–Hagen

Galtby–Västerretais (Vattkast S) – Rudin Nordling

Vattkast (ei S-puolta) – Rudin Nordling

Houtsala

Kärvois–Änkis

Norrskata S–SE – Sven Forsell

Norrskata W – Sven Forsell

Galtby–Kittuis (lautta) – Kim Kuntze, Ina Tirri

Nötö–Aspö (m/s Eivor) – Hannu Ali-Eskola

Aspö–Jurmo (m/s Eivor) – Sebastian Andrejeff ym.

Jurmo–Utö (m/s Eivor)

Jurmo – aseman miehittäjät

Utö – Jorma Tenovuo

 

Houtskari (varattu 20/24)

Kittuis–Hönsnäset – Kim Kuntze, Ina Tirri

Hönssundet – Kim Kuntze, Ina Tirri

Medelby S (Häplot–Näset)

Hönsnäs – Kim Kuntze, Ina Tirri

Långö – Kim Kuntze, Ina Tirri

Järvis – Kim Kuntze, Ina Tirri

Hyppeis S

Hyppeis N – Kim Kuntze, Ina Tirri

Roslax – Kim Kuntze, Ina Tirri

Kivimo W – Kim Kuntze, Ina Tirri

Kivimo N – Kim Kuntze, Ina Tirri

Lömsö N – Kim Kuntze, Ina Tirri

Lömsö S – Kim Kuntze, Ina Tirri

Björkö E – Kim Kuntze

Mossala sund – Kim Kuntze, Ina Tirri

Jöutmo NW – Kim Kuntze, Ina Tirri

Mossala W – Kim Kuntze, Ina Tirri

Mossala N – Kim Kuntze, Ina Tirri

Mossala E – Kim Kuntze, Ina Tirri

Näsby N – Kim Kuntze, Ina Tirri

Kärlot–Kurnem – Kim Kuntze, Ina Tirri

Östra Saverkeit

Saverkeit N

Näsby–Torsholma (lautta, erittele ennen Kihtiä ja Kihdin jälkeen (Ahvenanmaan puolella))

 

Iniö (varattu 6/10)

Helgö

Keistiö N–NW

Keistiö fjärden – Asko Suoranta

Söderby – Asko Suoranta

Norrby N–E – Asko Suoranta

Kolko W

Kolko E

Jumo W – Asko Suoranta

Jumo E – Asko Suoranta

Kustavi–Iniö (lautta) – Asko Suoranta

 

Kaarina (varattu 3/3)

Piikkiö, Harvaluoto E – Sven Forsell

Piikkiö, Harvaluoto N (jos ei jäässä) – Sven Forsell

Piikkiö, Yltöinen – Sven Forsell

 

Sauvo (varattu 5/5)

Osmalahti–Ruonlahti – Jari Kårlund

Tiikarla–Krooka – Jari Kårlund

Haanniemi W–SW – Jari Kårlund

Karuna–Smörvik – Jari Kårlund

Raumala – Jari Kårlund

 

Kemiönsaari (varattu 17/18)

Santasaari – Jari Kårlund, Panu Kunttu

Mjösund–Nordvik – Markku Harmanen

Näset–Uddis–Ölmos – Markku Harmanen

Ekhamn–Purunpää – Panu Kunttu, Sanna-Mari Kunttu

Rövik–Lövö – Panu Kunttu

Kaxskälä–Kasnäs – Oskari Härmä, Panu Kunttu

Högsåra – Panu Kunttu

Dalsbruk–Byholmen – Panu Kunttu

Västanfjärd SW (Sirnäs ym.) – Panu Kunttu

Västanfjärd SE (Illo, Bredvik ym.)

Sundvik–Västlax–Pederså – Henrik Lindholm

Elmdal–Strömma – Henrik Lindholm

Kasnäs–Rosalalandet (yhteysalus) – Kaj Genberg, Markku Harmanen

Dalsbruk–Rosalalandet (yhteysalus) – Oskari Härmä, Panu Kunttu

Kasnäs–Örö (yhteysalus, alkaen Norra Fjärdenin länsipuolelta) – Panu Kunttu

Kasnäs–Vänö (yhteysalus, alkaen Holman saaren kohdalta) – Panu Kunttu, Sanna-Mari Kunttu

Rosalalandet – Kaj Genberg, Markku Harmanen

Hitislandet – Kaj Genberg, Markku Harmanen

 

Salo (varattu 8/8)

Perniö, Matilda – Markus Ahola

Särkisalo, Kaukassalo–Finnari – Markus Ahola

Särkisalo, Förby–Finby (N-puoli) – Markus Ahola

Särkisalo, Uusikylä–Pensalo – Markus Ahola

Särkisalo, Niksaari–Vähämaa – Markus Ahola

Särkisalo, Ulkoluoto N – Markus Ahola

Särkisalo, Ulkoluoto S – Markus Ahola

Särkisalo, Pettu – Markus Ahola